Monday, November 28, 2016

Tebriz Araştırmaları Enstitüsü’nün İsveç’te Konferansı Gerçekleşecektir

TAE
ANKARA - 26 Kasım 2016 tarihinde merkezi Ankara’da bulunan Tebriz Araştırmaları Enstitüsü’nün “İran Geleceğinde Siyasi Plüralizm ve Milletlerin Rolünün Değerlendirilmesi” adlı konferans, İsveç’in Stockholm şehrinde gerçekleştirilecektir.
İran’ın tüm etnik gruplarını kapsayan gazeteci, araştırmacı ve medya mensuplarının konuşmacı olarak katıldığı bu konferans, dört oturumda yapılarak İran’daki mevcut durum ve geleceğe dair çeşitli senaryoları değerlendirilecektir.
Konferansa konuşmacı olarak davet edilen şahıslar, uzun süre İran ve Azerbaycan merkezli sivil toplum kuruluşlarında, gazetelerde ve medya gruplarında çalışmış şahıslardır ve bazı konuşmacıların İran kamuoyunu demokratik değerler yönünde aydınlatma kapsamında uluslararası ödülleri de bulunmaktadır.
Konferans sonrası konuşmacıların konuşma metinleri Türkçeye tercüme edilerek Tebriz Araştırmaları Enstitüsü tarafından yayınlanacaktır. Konferans videosu ve konuşmacıların İngilizce konuşma metinleri Tebriz Araştırmaları Enstitüsü tarafından hazırlanacak ve TTCP değerlerine göre uluslararası düşünce kuruluşları sıralamasında ilk 50 düşünce kuruluşun İran masalarına gönderilecektir.
Tebaren- Adres - Kopya
…..

No comments:

Post a Comment